Tarih
Deutschland 83
Tüm Bilgiler
Deutschland 83   
1080p Kalitede Deutschland 83 izleAynı sıralarda Batı Almanya'da da o işteydim. Bu prodüksiyondaki ayrıntılar, Doğu'da aynı cadde üzerinde iki Trabis ve Stasi garajında ​​Mercedes olmaması gibi şaşırtıcı. Amerikalıların hafif bir Amerikan aksanıyla konuşmasını ve İngilizce kelimeleri kullanmasını seviyorum, ancak bir Alman'ın kullanacağı kelimeler olmasa da. Bu beni üniformalara, binalara, farklı zamanların endişelerine geri götürüyor. İçtenlikle umduğum biri sonsuza dek yok olacak. Batı'ya bir Doğu Alman göndermenin sorunları, Batılı bir doğuya gönderirken yaşadığımız sorunları yansıtıyor. Farklı farklı yol açmanın iyi hissettiren karmaşık planların hatıralarını geri getirir, ancak içlerinde kimsenin fark etmediği büyük boşluklar olduğunu biliyordunuz. Gerçek temsilciye yönelik risk küçümsenemez ve bu seri casus oyunların bu hayati unsuruna sıkı sıkıya bağlı görünüyor. 1072 senesinde Amerika ordusundaydım ve konuşlandırması ve Able Archer ile yakından ilgilendim. Doğu ve Batı Almanya açısından bu bakış açısı, hem benim kendi deneyimimi anımsatıyor hem de onu geliştiriyor. İyi hareket etmiş, üretilmiş ve zamanın doğru bir anlatımı. O zamanlar pek çok Alman arkadaşım vardı ama pozisyonum nedeniyle mümkün olduğunca siyaset konuşmaktan kaçındım ama görüşlerinin burada yankılandığını duyuyorum. Serinin nükleer savaşa doğru ilerleme açısından Küba Füze Krizi ile aynı seviyede olduğu söyleniyor. Bu yüzden geçmişimden bir parça alan, katlanan ve tamamlayan bir dizi bulmak çok ilginç. Bu çok iyi yapılmış, onu benim için bir zorunluluk haline getiriyor. Olay örgüsünün zaman zaman biraz abartılan, ancak entrika ve gerilimi artıran unsurları var. Bunu bulduğuma çok sevindim ve tavsiye ederim. Fragmanı gördüğümde şüpheliydim, diziyi doğru hissettiğim şekilde tasvir etmiyor. Seyretmeye başladım ve hikaye çok hızlı büyüledi. İlk başta, tarihte artık okulda fazla konuşmadığımız ve benim neslimin yaşamadığı bir zaman olduğu için zaman çizelgesine ilgi duyuyordum.
 • IMDb 7.7
 • 728
 • 0
Freud
Tüm Bilgiler
Freud   
1080p Kalitede Freud izleDürüst olmak gerekirse, hem eleştirmenler hem de burada yorum yazan basit seyirciler tarafından cehalet düzeyinde takdir görüyorum. Aynı zamanda gerilim, korku, tarihsel gerçeklerle birleşen bir fantezi ve bunu bir araya getirmek için gerçek bir cesur vizyon. Cahiller için, her bölümün başlığı, dizinin yukarıda bahsedilen kitabındaki bir bölümün adını kapsar ve kitaptaki zihinsel sürecin davanın ayrıntılarıyla tasvirinde yaşar. Evet, bu Sherlock Holmes artı doğaüstü, ancak film birçok gizli anlamını açıklıyor, sadece diyaloğa daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Oyuncular mükemmel bir şekilde seçilmiştir ve her oyuncu, atandıkları rolün ağırlığına göre on üzerinden dokuz rolü oynamaktadır. Seri, oldukça zor bir rol olan hem sert hem de eziyetli tutumlar sergileyen genç bir psikiyatristi canlandırmak zorunda kalan Robert tarafından uygun bir şekilde oynanır. Ella Rumpf, narin ve hassas bir genç kadın ile güçlü bir iblis tasvirinde zorlu bir role sahiptir. Müfettiş ve diğerleri rollerini takdire şayan bir şekilde oynuyorlar ve hikayeleri veya alt kurguları ana hikayenin özüne katkıda bulunuyor ve onu güçlendiriyor. Dekor, ortam, ışık, sinematografi mükemmel. Burada yayınlanan tüm olumsuz yorumlara rağmen hiçbir şey saçma değil. Başlığı aşabilir ve zihninizi yeni bir deney ve vizyona açabilirseniz, bu seriyi farklı bir perspektiften görebilirsiniz. Yine, bu dizi hakkında bir biyografi ya da belgesel önermiyor, ancak serinin teorilerini doğrulamak için gerçeği arayan bir kahraman olduğu yazılarından ilham alıyor. Önümüzdeki sezon için sabırsızlanıyorum, film yapımcılarına ve oyunculara tebrikler. Avrupa sinematografisi gerçekten harika. İlk Avusturya Netflix programı sizi 19. yüzyılın sonunda Avusturya İmparatorluğu'na getiriyor ve gizem, suç ve hipnozla dolu bir hikayeyi gözler önüne seriyor. Genellikle bir hezeyan gibi geliyor ve gerçekten beklemediğim çiğ ve acımasız sahneler sunuyor. Bununla birlikte, sunum olağanüstü ve bazı kusurlar olsa da her zaman ilginizi çekiyor.
 • IMDb 7.6
 • 195
 • 0
The Last Kingdom
Tüm Bilgiler
The Last Kingdom   
1080p Kalitede The Last Kingdom izleOradaki vasat tarihi dizilerin bolluğuyla, bu diziden pek bir şey beklemiyordum. Bununla birlikte, ne kadar zorlayıcı olduğu ve herkesin mükemmel oyunculuğu beni tamamen şaşırttı. Konu büyüleyici ve barbar bir dünyada, aynı ölçüde barbarca yeni bir din ile birlikte yaşamanın ve hayatta kalmanın acımasızlığını iyi tasvir ediyor. Oyuncu seçimi müthişti. Beyaz At Dane'i Scorpa'yı canlandıran aktör acımasızdı. Unutulmaz bir varlık. Özellikle daha önce hiç görmediğim başrol Dreymon'dan etkilendim. Dizi ilerledikçe, gerçekten bu adamın oyunculuk yaptığını görüyorsunuz. Menzili, yumuşaktan acımasız olana kadardır. Bir grupumuza bağlı ve gelecek sezonu bekleyemeyiz. Karakterler söz konusu olduğunda taviz yok, sadece hayatlarını yaşayan gerçek insanlar gibi hissediyorlar. Doğru olduğunu düşündüklerini veya kendileri ve sevdikleri için en iyi olanı yapmak. Burada ne iyi ne kötü ne de tek boyutlu karakterler bulamazsınız. İlk bölümün sonunda, bu insanlar için hem olumlu hem de olumsuz duygulara sahip olduğunuzu göreceksiniz. Ve sonunda, sizi bir dizide ilginç kılan şey budur. Ve serideki diğer tüm çatışmalar bunlardan kaynaklanıyor. Siyasi komplolar ve entrikalar, bu insanların yaşadığı parçalanmış dünyada her zaman mevcuttur ve hem Saksonların hem de Danimarkalıların liderleri sürekli olarak işleri kendi lehlerine işlemeye çalışmaktadır. Siyasi meselelerle birlikte din var. Hıristiyanlık İngiliz vatandaşlarının belirleyici bir özelliğidir ve İskandinav paganizmi nedeniyle Danimarkalıları sadece Saksonların düşmanı olarak değil, Tanrı'nın düşmanları olarak görüyorlar. Öte yandan Danimarkalılar, Hıristiyanlığı ilgisiz bir merakla görüyorlar. Bir fırsatta Uhtred, Cennet'i tüm içki, kavga ve dalga geçmeden Valhalla olarak açıklar. Bu pasaj, tıpkı kitaplarda olduğu gibi dizinin de sahip olduğu bir tür 'hafifliği' göstermeye yardımcı olur. Belki de hafiflik en iyi kelime değildir.
 • IMDb 8.1
 • 237
 • 0
The Crown
Tüm Bilgiler
The Crown   
1080p Kalitede The Crown izleSeride aksiyon sekansları veya büyük film yıldızları yok, ancak yine de tüm zamanların en pahalı şovlarından biri. Neden? Ayrıntılara gösterilen büyük özen nedeniyle. Tamamen tarihsel olarak doğru kostümler ve konumların yanı sıra, gösteriye bakmak muhteşem. Işıklandırma, sinematografi ve bununla ilgili diğer her şey yerinde. Görünüşe göre bu paranın hiçbiri boşa gitmedi. Şov sadece muhteşem görünmüyor. Aynı zamanda ilgi çekici, iyi yazılmış ve iyi uygulanmıştır. Aslında, hemen hemen her öğe mükemmel bir şekilde yürütülür, bu da hiçbirinin diğerlerinden üstün olmadığı, aksine uyum içinde çalıştıkları anlamına gelir. Ve bu, dizinin en büyük başarısı; hepsinin düzgün, akıcı, yüksek kaliteli bir pakette bir araya gelmesi gerçeği. Unutmayın, Taçtan bu kadar zevk almamın nedeni, içine girdiğimde ne bekleyeceğimi bilmem. Bu, hızlı tempolu, aksiyon dolu, koltuğunuzun ucunda bir deneyim DEĞİLDİR. Kraliyet ailesiyle ilgili bir karakter draması. Yavaş bir hızda çalışır. Yine de aynı şekilde kavrar. Bu yüzden Netflix'in bu diziye bu kadar büyük bir yatırım yaptığını bilmek çok güzel; Hollywood'un halihazırda mevcut bir fikri mülkiyet olmayan herhangi bir şeyi yapmaktan korktuğu bir çağda, şansları deniyor ve orijinal ve olağandışı şeyleri finanse ediyorlar. Umarım Taç, Stranger Things gibi patlar. Umarım hak ettiği tüm ilgiyi görür. İlk iki bölümü daha yeni seyrettim ve hikayeye ve karakterlere şimdiden aşığım! Oyunculuk, yönetmenlik, hikaye dizisi, kostümler, setler, çekim yerleri ve bu dizinin yapımına giden her şey kadar mükemmel. İyi yazılmış ve filme alınmış ve kalan bölümleri görmek için sabırsızlanıyorum. Ben her zaman tarihe hayran kaldım ve bu dizi sizi zamanda geriye götürüyor. O kadar güçlü bir duyguya ve ilgimi muazzam bir şekilde tutan pek çok sürprize sahip. Şimdiye kadar gördüğüm bölümler, daha fazlasını görmek istememle hızla geçti.
 • IMDb 8.1
 • 1.282
 • 0
The Spy
Tüm Bilgiler
The Spy   
1080p Kalitede The Spy izleGerçekten bir inceleme yazmak istemedim ama bu şey çok karışık görünüyor. Diğer incelemelere bakarsanız, bir yıldızlı nefretten 10 yıldızlı saf aşka doğru bir dağılım var. Bir şeyler oluyor. Ben de dördüncü bölümden vazgeçmek istedim, ama daha iyi olan yarım o zamana takılmıştı ve ona sevindim. Öyleyse ilk olarak, neden tüm hoşlanmama durumları? Bazı insanlar aksanlardan rahatsız oluyor, ama bu o kadar da önemli değil. Bazı insanlar İsraillilerin Suriyelilerden daha 'iyi' olarak gösterilmesinden rahatsız. Aslında durumun bu olduğunu sanmıyorum. İsrail istihbarat teşkilatı ve siyasi seçkinlerin Eli'yi kullanması ve yaptıklarıyla ona aptalca ihanet etmeleri, Suriye istihbarat teşkilatının başının işkence etmesi kadar acımasızdı ve Suriye başkanının eylemleri kadar kısa görüşlüydü. Suriyeli'ler arasında bazı sevimli, samimi insanlar vardı ve aslında, karakterlerinin biraz 1 boyutlu olma eğiliminde olan İsrail'lilerinkinden daha derinlemesine tasvir edildiğini söyleyebilirdiniz. Ama filmin sunumunda bazı siyasi önyargılar olsa bile, gerçek dünyaya hoş geldiniz, ama bunun bir film veya dizide sizi gerçekten kızdıran bir şey olduğunu sanmıyorum. Gerçekten can sıkıcı olan şey, hikayenin birbirine bağlı olmadığı ve oyunculuk veya senaryonun zayıf olduğu yerlerdir. Evet, film amaçlı bazı sekansların sıkıştırılması gerekiyor, ancak sonunda Eli garip bir şans çizgisine sahip gibi görünüyor ve yakalanmadan iki değil üç tane gereksiz risk alıyor gibi görünüyor ve muhtemelen bizi dramaya bağlamak adına? İşte o noktada pes etmek istedim. Ve senaryoya gelince, Kamal'ın Suriye'yi övmesi ve övmesi gerçekten çok fazla ve bir saniyeliğine gülümsemeyi kesebilir mi? Suriyelilerin bu kadar ucuz bir şeye kanacağını gerçekten düşünmüyorum.
 • IMDb 7.7
 • 3.482
 • 0
Arthdal Chronicles
Tüm Bilgiler
Arthdal Chronicles   
1080p Kalitede Arthdal Chronicles izleBu diziyi Koreli bir GOT taklidi olmakla suçlayan bir makaleye rastladıktan sonra bu diziyi öğrendim ve ilgimi çekmeye başladım. Netflix'te izliyorum. İlk bölüm biraz karışık. Seyirciler, hikayenin arka planına dair herhangi bir rehber veya açıklama olmaksızın ortasına atıldı. Bu muhtemelen düşük reytinge katkıda bulundu. Ancak sezon ilerledikçe hikaye ortaya çıkıyor ve ilginç olmaya başlıyor. Makale, dizinin GOT'un bir kopyası olduğunun göstergesi olarak sahne ve kıyafetleri gösterdi. Ama bu Brooklyn Nine Nine'ın Law and Order'ın bir kopyası olduğunu söylemek gibi bir şey çünkü ikisinde de silah ve polis üniforması var. Hiçbir şey gerçeğin ötesinde olamaz. GOT'un yüksek ortaçağ ortamlarından farklı olarak, seri, erken bronz çağında ve insan ırkının bir kabile toplumundan erken bir ulus devlet biçimine doğru ortaya çıkmaya başladığı dönemde kuruldu. Daha da önemlisi, dizide ejderha yok, en azından şimdiye kadar. Bazı eleştiriler, uzun bölümlerin hikayenin ilerlemesini oldukça yavaşlattığını iddia ediyor. Bununla birlikte, bizi ayak parmaklarımızda tutan herhangi bir harika hikaye, karakterlerle bağlantı kurmak için zaman ayıran hikayelerdir. Game of Thrones ile yapılan kritik karşılaştırmalar benim anlayışımın ötesinde olabilir; bu drama kendi özüne sahiptir. İlkel yaşam merakımızı ve kalbinizi saran bir komployu sıkıyor. Oyuncular ve tüm yapım ekibi daha iyi bir iş çıkaramazdı. Bu dizi romantizmden çok daha fazlası; arkadaşlık, bağlılık, doğaya saygı ve kendine inanmakla ilgili. Bir buçuk saatlik ilk bölümü seyretmeden önce tüm işlerinizi bitirmenizi şiddetle tavsiye ederim. İnanın bana, kendinizi bir sonrakine tıklarken bulacaksınız.
 • IMDb 6.8
 • 3.328
 • 0
Vinland Saga
Tüm Bilgiler
Vinland Saga   
Full HD Görüntüde Vinland Saga izleHarika bir sinematik evreni neyin oluşturduğundan bahsettiğimizde, fikirler her zaman farklıdır. Bazıları gerçekçi, bazıları sevmiyor. Bazıları hikayenin hızlı ilerlemesini beğenirken, diğerleri sevmiyor. Bazıları karakterlerin orijinal olmasını ve gerçeklik duygusuna dayanmasını tercih ederken, diğerleri daha çok fanteziye dayanan genel, daha idealist karakter tarzını tercih ediyor. Ben özellikle gerçekçi koşullar göz önüne alındığında anlaşılır bir şekilde gelişen, ilişkilendirilebilir karakterlerle gerçekçi bir ortam tercih ediyorum. Hikayeyi ilginç kılan bir hızda da seviyorum, aynı zamanda aceleye getirmemekle birlikte hikayeyi gelişmemiş ve anlaşılması zor hissettiriyor. Bu anime her şeye sahip. Tarihsel yönlerden oyuncu kadrosunu nasıl kurduğuna, bu kadar kısa bir süre içinde içimde dalgalandırmayı başardığı geniş duygu yelpazesine kadar her şey olağanüstü ve biz sadece beş bölümüz. Ayrıca, animasyon kalitesi ve CGI'nin muhteşem kullanımı konusunda da beni başlatmayın. Animasyonlu bir hikayeyi gerçek hissettirmek için CGI'lerin kullanılması gerekiyordu. Bu harika. Karakterleri gerçekçi ve ilişkilendirilebilir hissettirirken, aynı zamanda onları yalnızca 100 dakikadır devam eden bir hikayeye dayandırmak, ister ver ister al, inanılmaz. Filmler bunu yapabilir, çünkü onlar sadece bir kreşendo gibi, gerçekten hızlı olmayan bir temele ihtiyaç duyarlar ve hepsini ana karakterin birikmiş duygularından oluşan bir zirveyle sonlandırırlar. Bir televizyon dizisinin tüm bunları yapması ve aynı zamanda seyircinin ilgisini çok daha yavaş bir hızda tutması gerekir. Animenin karakter temelini nasıl ele aldığına dair harika bir örnek, bu dizinin dördüncü bölümünden geldi. Thors'un durumu elindeki durumu gerçekçi hissettiği şekilde ele aldığını görmek, dizinin onu zaten bir karakter olarak geliştirmesi nedeniyle. Bazıları ideallerinin saf olduğunu iddia edebilir ve ben de aynı fikirdeyim, ancak bu, eylemlerinin daha az gerçek hissetmesini sağlamaz.
 • IMDb 5.8
 • 2.432
 • 0
The Terror
Tüm Bilgiler
The Terror   
1080p Kalitede The Terror izleBu şovu insanlara anlattığımda, Breaking Bad ve Fargo gibi kaliteli televizyon kategorisine atmadan edemiyorum. Bu mini dizi kalibre oyunculukla iyi yazılmış ve geliştirilmiş. Ödül sezonunda bu dizi bir sürü aday gösterilmezse oldukça şaşıracağım. Hikayenin bu kısmı doğru. Her iki ekip de ortadan kayboldu ve bu, o adamlara olanların kurgusal anlatımı. Mini dizi, Dan Simmons tarafından yazılan aynı adlı bir kitaba dayanıyor. Scott yapımcıları. İlk 2 bölüm aksiyonla biraz yavaş ama hikayeyi ve tonu oluşturmayı amaçlıyor. Yavaş da olsa iyi yapıldığını düşündüm ve daha fazlası için beni çektim. Bölüm üç önceki fikri doğruladı ve bunun kesinlikle iyi bitmeyeceğini biliyorsunuz. Atmosfer Hing'i çok andırıyor. Sade konum ve affedilmeyen iklim, gemi sakinlerinin durumunu daha da kötü hissettiriyor. İzolasyon ve erkekleri avlayan her ne ise sonsuza kadar mevcuttur. Bu, dizi prömiyeri için bir inceleme: Bu, en sevdiğim kitaplardan birine dayanan bir dizi için güçlü bir başlangıç. Kitap harikaydı, ama bir Stephen King kitabından daha uzundu ve bu bir şey söylüyor, ancak dizinin hala kitaba sadık kalırken etkili bir hissi var. Kaynak malzeme için gerçek bir sevgi olduğunu ve gerçekten her açıdan, özellikle de oyuncu kadrosunda gösterdiğini söyleyebilirsin. Şimdiye kadarki tüm oyuncu seçimlerini seviyorum, ancak Adam Nagaitis, Cornelius Hickey olarak harika bir seçim arıyor. Onun tasviri şu ana kadar dikkat çekiyor ve karakterinin tavşan deliğine daldığını görmek için sabırsızlanıyorum. Kitaptan seriye atmosferi bu kadar doğru bir şekilde aktarmalarından da etkilendim. Umarım canavara, şimdiye kadar dizinin her yönüne verilen aynı sevgi verilir. Nihayetinde kitabı okursanız, diziyi sevmelisiniz. Eğer kitabı okumadıysanız, kendinizi okumak isteyebilirsiniz.
 • IMDb 7.7
 • 2.500
 • 0
Medici Masters of Florence
Tüm Bilgiler
Medici Masters of Florence   
1080p Kalitede Medici Masters of Florence izleDizinin tarihine oldukça düşkünüm ve bu iki İtalyan dizisini oldukları için takdir ettim: onları kutlayan tarihi karakterlerden ilham alan kurgusal bir ürün, ancak bir belgesel olma hedefi yok. Tek gerçek olma varsayımının olmadığı bir saygıdır. Gerçek insanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, tarih kitaplarını okuyun. Bence bu dizinin diğer tarihi dizilerden kıskanacak hiçbir şeyi yok: oyuncular harika, müzik ve sinematografi mükemmel. Kusurlar açısından, elbette çok var. Karakter yayları, onları geliştirmek için nispeten az bölümünüz olduğu gerçeğine biraz mahkumdur. Ayrıca, oyuncu kadrosunun yetenekli İtalyan doğumlu aktörleri de içerdiğini düşünüyorum. İtalyan kültürü, tarihi ve insanlarıyla ilgili olduğu için, İtalyan oyuncuların yalnızca ikincil roller için seçildikleri bir model fark ettim. Gerçek hikaye ile olan farklılıklara gelince, çok şeyiniz var çünkü yazarlar hala bu karakterler etrafında kendi kurgusal dünyalarını yaratmak zorundalar, aksi takdirde sıkıcı ve öngörülebilir olur. Bununla birlikte, farklılıkların çoğunlukla anlatıda ve karakterlerin bu versiyonunda dolayısıyla yazarların vizyonunda işlevsel olduğunu görüyorum. Genel olarak, bilinen gerçek hayat olaylarındaki değişebilecek farklılıkları fark etmenin Lorenzo'nun kişisel hayatından daha kolay. ve diğer karakterler, çünkü bunlar hoşumuza giden veya gitmeyen, hakkında pek bir şey bilmediğimiz ve bildiğimiz şey, çoğu zaman yalnızca tarihçilerin her zaman somut kanıtlara dayanmayan spekülasyonlarıdır. Mesela, bazıları bu dizinin Lorenzo ve eşi Clarice arasındaki ilişkiyi romantikleştirdiğinden şikayet edebilir, ancak bu özellik gerçekten en inanılmaz şey mi? İkisinin birlikte 10 çocuğu vardı ve sevgililerin ve gayri meşru çocuk sahibi olan erkeklerin toplumda neredeyse norm olarak görüldüğü bir dönemde Lorenzo'nun hiçbiri yoktu.
 • IMDb 7.7
 • 3.570
 • 0
Genius
Tüm Bilgiler
Genius   
1080p Kalitede Genius izleEinstein metresinin ilişkisi üzerine uzun zaman geçirdiler ve 1905 yerine annesiyle tartıştılar, düşüncelerinin ne olduğu ve fikirlerine nasıl çok zayıf bir şekilde ulaştığı. Sanki patent ofisinde bir iş bulmak için fikirler arıyormuş gibi, bu fikirlerin gelmesinin bir nedeni yok. neden laboratuarlara ve üniversitelere gittiğini açıklamakta çok yetersiz, nasıldı ve nasıl doktora yaptı? keşiflerin ayrıntıları? Max Plank efendim, Einstein'ın makalesini kırmızı mı ettiniz? Bu, fizikçilerin bağlantıların özellikle Max Planck seviyesinde her yerde olduğunu bildikleri şeyleri öğrenmelerinin bir yolu değil. seni kovalayan birine ihtiyacın yok. Einstein'ın eserleri hakkındaki kalas düşüncelerini açıklamanız mı gerekiyor? o günlerde fizik nasıldı? hangi üniversiteler genç adamın annesine ateş edildiğini göstermediğine inanıyor. Nasıl yaşadıklarını araştırmaya nasıl başlayacakları ve birçok önemli konu. O günlerde toplum nasıldı? Sadece düşünce deneyleri ilginç ama çok zayıf serilerdir. Bu dizi dayanılmaz. Bundan iyi bir şey çıkmasını bekliyorum. Bu kadar yetenekli olmanın çok daha iyi olacağını düşünürdünüz. Einstein'ın hayatı umrumda değil, bilimini önemsiyorum. Üç dakikalık bilim için 3 bölüm seyretmiştim. Bunun Genius olarak adlandırılmaması gerekir. Fahişe gibi bir başlık olmalı. Seyretmeye devam edeceğim, ama sahip olduğum için çok mutluyum. Sadece sıkıcı kısımları atlayacağım. Toplam kaç bölüm olduğunu bilmiyorum, ama muhtemelen ikide yapılmış olabilirdi. Genç Einstein'ı canlandıran aktör korkunç. Sadece korkunç. Bu, büyük bilimin aptallaştırmasıdır. Sadece ne düşündüklerini bilmiyorum. Vay. Bunu dört gözle bekledim ama bunun yerine büyük ölçüde hayal kırıklığına uğradım. AE'nin kişisel hayatını akrabalar dışında kim önemsiyor? Gösterinin küçümsediği şeyler üretti. Bir bilim insanı olarak çok gücendim. Televizyon için yapılmış şeyler bunlar. PVR'den silin ve her ne pahasına olursa olsun kaçının, evde hasta olsanız bile kaçının. Bu site yalnızca en düşük on puana izin verir.
 • IMDb 7.3
 • 944
 • 0
Boardwalk Empire
Tüm Bilgiler
Boardwalk Empire   
1080p Kalitede Boardwalk Empire izleİlk başta bu diziye başladığımda, çok fazla olay örgüsü veya iyi gelişmiş karakterler içermeyen başka bir tipik gangster TV programı olacağını düşündüm. Ancak, 3. sezondan sonra, gösteri gerçekten bende büyüdü. Genel olarak ilgi çekici ve ilginç bulduğum hikaye yayları. Sadece bir gangsterin başka bir gangsteri vurmasını seyretmiyordunuz, önemsediğiniz karakterlerin ilginç ve çeşitli çıkmazlara girmesini izliyordunuz. Her sezon başlangıçta genellikle yavaş geçse de, kişisel olarak bunu umursamadığım halde, finallere ulaşma biçimleri fantastikti, hiçbiri hayal kırıklığına uğramadı. Karakterler de gerçekten iyi gelişti. Yine tipik gangster filminizden farklı olarak, içine girdikleri hırsızlık, cinayet ve haraçtan dolayı karakterleri sevdiğinizden, dizide aslında mafya patronlarının gerçek motivasyonları olan gerçek insanlar olduğu hissine kapılıyorsunuz. Bu en iyi Nucky Thomson'da ve diğerlerinde görülüyor, ancak Al Capone'un durumunda, mevsimler geçtikçe daha acımasız, daha kötü ve daha az komik olduğunu gördüm. Sahne ve sinematografi de harikaydı, gösterinin müzik seçimine yardımcı oldu. Daha önce, Atlantic City'nin bir İngiliz olduğu kadar bir yer olduğunu hiç düşünmemiştim, ama sonunda hayır olduğunu ve onu sevdiğimi hissettim. Genel olarak, gangster filmi hayranlarına değil, oldukça geniş bir seyirci kitlesine uygun olduğunu düşündüğüm harika bir TV şovu. Hikaye anlatımı, sinematografi, Brooklyn kıyılarındaki ayrıntılı setler, karakterlerin zengin yaşam tarzlarına uyan özenle seçilmiş özel yapım kıyafetler ve kostümlerle yeni bir standart belirleniyor. Ara sıra dergi, kitap, el kitabı ekleri; hepsi sadece tasvir edilen döneme özgünlük kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda sizi Bayan Schroeder, Nucky, Eli, Nelson ve benim kişisel favorim gibi karakterlerin derinlemesine örülmüş yaşamlarına geri götüren orijinal haliyle karakter Bay Kessler.
 • IMDb 8
 • 1.567
 • 0
Frontier
Tüm Bilgiler
Frontier   
1080p Kalitede Frontier izleBu gösteri etkileyici derecede basit. Ana arsayı çevreleyen genel ortam, çok ilginç, bilgilendirici ve kısır bir eğlenceye dönüşebilirdi. Bunun yerine, kesinlikle mümkün olan en basit parçalara indirgenmiş gibi görünüyor. Senaryo açısından, yeni yazarlar için neredeyse nasıl yapılmamalı öğreticisi gibidir. Odak noktası olması beklenen ana olay örgüsü arka planda belli belirsiz yatıyor. Birkaç küçük ve nihayetinde anlamsız ve ilgi çekici olmayan alt konular entrika için zorlanır. Dört veya beş farklı fraksiyonun hepsinin, farklı ittifakları olan ve saçma oranlara karışan birkaç alt karakteri vardır. Açıkçası, tüm karakterler için derinliği ve dramayı artırmak anlamına geliyor, ancak şeffaf bir şekilde sığ ve anlamsız bir şekilde. Karakter etkileşimleri inandırıcı değildir ve karakterlerin kendileri son derece basmakalıptır. Tüm erkek karakterlerin büyük ölçüde ilkel motivasyonları ve eylemleri vardır ve neredeyse tüm kadın karakterler, tarihsel olarak anakronistik ve revizyonist derecede güçlü bağımsız ajanlardır. Ciddi bir muameleye yakın herhangi bir şeye sahip olan tek grup yerli kabiledir. Kabilenin ana reisi ve baş savaşçısının öngörülebilir ama adil kısımları vardır. Jason Momoa, Game of Thrones'daki karakterini tekrarlıyor ve bu kadar iyi yapıyor. Landon Liboiron'un rolü bir Watson'dan başka bir şey değil, seyirciye açıklama yapmak ve detaylandırmak için zahmetsizce dolaşıyor, gereksiz yere öyle. Dolgu ve dolgu maddesi çok acı verici bir şekilde göze çarptığında, her şey bir film olarak daha uygun olabilirdi. Bu şovun bazı iyi noktaları var, bu yüzden önce onları yoldan çekelim. Yarı düzgün oyunculuk, doğal mekanlar, kahramanı kazara Yeni Dünya'ya ve doğrudan sömürge sınırındaki çirkin bir çatışmaya gönderen ilginç bir olay örgüsü bükümü. Aynı zamanda, Kanada kürk ticareti ve erken sömürgeleştirmenin zorlu ve yuvarlanma dönemi hakkında pek çok gösteri olmadığı gerçeği ve bu gösteri, tabiri caizse ülkemizin profilini yükseltmeye çalışıyor.
 • IMDb 5.8
 • 2.515
 • 0
Generation War
Tüm Bilgiler
Generation War   
1080p Kalitede Generation War izleDiziyi şimdi birkaç kez seyrettim ve hala oldukça çekici buluyorum. Alman film yapımcıları tarafından, görünüşte hızla vefat eden görgü tanığı ve gazileri kuşağını dürtmek için yapılmıştı ve çocuklarının ve torunlarının son şansını kullanmaları, onlara sessizlik duvarını kırıp, onların hakkında konuşmalarını sağlayacak. savaş zamanı deneyimleri. Serinin tabağında pek çok şey var, tartışmasız dört saatte anlamlı bir şekilde anlatmak için fazlasıyla yeterli: gençlerin Hitler'in savaşına olan coşkusu; Yahudilere yönelik bariz zulüm ve Doğu'da gelişen soykırım; Nazi rejiminin doğası, savaşın eşi benzeri görülmemiş vahşeti, komiser düzeni, partizan pusularından kayıplar alma, vahşi karşı isyan savaşı, fethedilen bölgelerdeki nüfusun Almanların elinde insanlıktan çıkarılması, sömürge planları ve etnik temizlik, savaş travması, askerlerin hayal kırıklığı, kaybedilen bir toplam savaşla mücadele etmenin nasıl bir şey olduğunu, kınama, nihayet sovyet birliklerinin vahşeti. Sonunda, her şey harabeye döner, sayısız ölüdür ve hayatta kalanlar, her biri kişisel suçluluk ve geçmişin hayaletleriyle yaşamak zorunda olan derin yaralanmış kişilikler olarak ortaya çıkar. Kabul edilirse, baş karakterlerin çok sayıda şans eseri karşılaşması pek olası olmayabilir, ancak bunlar kabul edilebilir bir olay örgüsü aracıdır. Ciddi bir şekilde tartışılamayacak olan şey, mini dizinin, seyirciyi topyekün ideolojik savaş çılgınlığı içindeki yolculuklarında beş genç Berlin'linin yerine koymak için büyük acılar çekmesidir. Arka planda beliren baskın soru, savaş sonrası istikrarlı bir düzenin rahat ortamında sorulan çok iyi bilinen soru değil, Nasıl Hitler'in soykırım savaşının bu kadar canice bir aracı olabilirsiniz? Onların yerinde yaptım ve bu kadar iyi yapacağıma dair kendini beğenmiş inancımı nereden alacağım? Genel yaklaşım, nesiller arası bir konuşma durdurucu değil, uzatılmış bir el, bir suçlama ve kınama tonu değil, empati duygusudur.
 • IMDb 8.2
 • 3.793
 • 0
Poldark
Tüm Bilgiler
Poldark   
1080p Kalitede Poldark izleİncelemelere bakmak için her zaman imdb sitesini kullanıyorum ama onları asla bırakmıyorum. Sırf bu seriyi oylayabilmek için bir hesaba kaydoldum. Farklı olmasını dilediğim tek şey, bir sezonda daha fazla bölüm olmasıydı. Ross, tüm zamanların en sevdiğim karakterlerinden biridir. Bu gösterinin ne kadar iyi olduğunu ve oyuncuların yapımcı ve yazarlardan kostüm ve set tasarımcılarına kadar herkesin takdiri hak ettiğini söyleyemem. Filmografisi muhteşem. Umarım gelecek çok daha fazla sezon vardır. Ayrıca böyle daha fazla televizyon seyretmeyi çok isterim. Tarihsel kurguyu seviyorum ama birçok televizyonda çok fazla şiddet, tecavüz ve son derece kafa karıştırıcı ve sorgulanabilir etik kuralları olan kahramanlar var. Karakterlerin kusurlu ve gerçekçi olmalarını seviyorum, ancak yine de fark edilir derecede asil ve kahramanca. İnsanlığın kusurlarına ve eylemlerimizin sonuçlarına nasıl katlandığımıza dair temel mesajlar vardır, aynı zamanda sevgi, affetme ve şefkatin değeri vurgulanmaktadır. Orijinal dizi, Birleşik Krallık televizyonunun altın çağı olarak tanımlayacağım dönemdendi. On sekizinci yüzyılda Britanya'da geçen, Aidan Turner'ın canlandırdığı Ross, sosyal gelenekleri küçümseyen bir asildir. Ross'un sıcaklığı ve insanlarda gerçek insanlığı görme yeteneği, sözde asil akranlarının çoğunun duygusuz, sınıf temelli züppeliğiyle tam bir tezat oluşturuyor. Dizi özünde bir romantizmdir, ancak romantik hikaye anlatımına güçlü bir sosyal yorum ve alaycı mizahla harmanlanmış çok temelli bir yaklaşımı sürdürerek kötü etiketinden kaçınır. Serinin oyuncu kadrosu mükemmel bir erkek ve kadın için. Demelza olarak bazen çok komik ama aynı zamanda derin dokunaklı bir performans sunan Eleanor Tomlinson da öyle. Hem Birleşik Krallık hem de uluslararası olan diğer oyuncular da son derece yetenekli ve kendi rollerine çok uygun. Özetle, bu mükemmel bir dizi. İngiltere televizyonunun altın çağını hatırlayacak kadar yaşlı olanlar için, hatırlamayanlar için gerçek bir muamele içindesiniz.
 • IMDb 7.7
 • 1.347
 • 0
Band of Brothers
Tüm Bilgiler
Band of Brothers   
1080p Kalitede Band of Brothers izleAmbrose'un neredeyse tüm İkinci Dünya Savaşı kitaplarını okudum ve bu mini dizi, onun en iyi kitaplarından birini sadakatle takip ediyor. 506.Paraşütlü Piyade Alayı 101. Hava İndirme'nin bu adamlarının deneyimleri, İkinci Dünya Savaşı'ndaki Ordu ve Deniz kara birliklerinin birçok tümenine yansıdı. Bu serinin bu kolektif deneyimi mümkün olan en iyi, en açık biçimde temsil ettiğini ve hepsine saygı duruşunda bulunduğunu hissediyorum. Çoğunlukla önceden haber verilmeyen oyuncular tarafından yapılan oyunculuk harikaydı özellikle Damien Winters, artan komuta sorumluluklarıyla birlikte olgunlaşmalı, tabur komutanlığına terfi ederken şirket düzeyindeki ilk sorumluluklarını başkalarına devretmeyi öğrenmek zorunda kaldı. Özellikle eski komutasına doğrudan liderlik etmek zorunda kalmadan, ağır şekilde savunulan hedeflere saldırı emri vermek zorunda kaldığında, onun için açıkça zordu. Karakterlerin tamamı, her birini birer birey olarak önemseyecek kadar gelişti ve Kuzey Avrupa Tiyatrosu'ndaki acımasız dövüş sırasında yıpranma yoluyla her birinin kaybını hissetti. Savaşçıların yaptığı gibi birbirlerini önemsiyorlardı, ama aynı zamanda kayıplarına bakılmaksızın görevi sürdürmek zorunda kaldılar. Yer değiştirmeler ilk başta ihtiyatla kabul edilir, ancak daha sonra bu kardeşler grubuna katılmaya değer olduklarını gösterirlerse gazilerin arasına karışmayı başardı. Konu gerçektir ve bu nedenle ne maço ne de ürkütücüdür, sadece gerçekte olduğu gibi sunulur. Savaşın gerçekleri kurgudan daha tuhaftır. Seri boyunca serpiştirilmiş gerçek gazilerle yapılan röportajlar özgünlük kattı ve dizinin ne gösterdiğini doğruladı. Greatest'in bu temsilcileri kendileri yaptı ve bu millet gurur duydu. Hikayeyi iyi bilmeme rağmen, kitapla ne kadar iyi takip edildiğini ve oyuncuların ve yönetmenin onu ne kadar iyi canlandırdığını görmek için her yeni bölümü merakla aradım. Bu diziye kadar, bir zamanların en iyi savaş dizisi olduğunu düşünmüştüm, ancak bu benim görüşüme göre şimdi sınıfın en üstünde.
 • IMDb 8.2
 • 2.586
 • 0
Marco Polo
Tüm Bilgiler
Marco Polo   
1080p Kalitede Marco Polo izleBu gösterinin panolarında yayınlanan bazı şeylerin cehaletinden dehşete düştüm. Bence oldukça olağanüstü! Moğollar, özellikle Kubilay Han, her sahneyi çalıyor. İnsanlar, oyuncuların sertliğinden şikayet ettiler; Bunu sadece Asya kültürüne, filmine veya oyunculuğa çok az maruz kalmaya bağlayabilirim. Bazı klasik Asya yapımı filmleri seyredin ve bu sunumdaki oyunculuğun biçimlendirmenin çok doğru olduğunu göreceksiniz. Çinlilerin iki farklı etnik grup olduklarında Moğol olarak seçilmesine gelince, makyaj onları inandırıcı Moğollara dönüştüren çok güvenilir bir iş çıkardı. Çinlilerden çok daha koyu tenli, daha yüksek elmacık kemikleri, daha geniş yüzleri ve Çinlilere göre göze daha belirgin bir eğim. Her grubun İngilizce konuşması akıllıca bir iş kararıydı. Bunun için en büyük seyirci, altyazılara pek sabrı olmayan Amerikalılar. Ya arka planda ya da bir yana konuşulan anadillerin güzel bir kombinasyonu vardı, bu da insana dillere iyi bir tat katıyordu. Kostümlerde detaylara gösterilen özen gerçekten çok iyiydi. Hepsinde fantastik ve sihir uçuşları ve son derece imkansız olaylar var, öyle ki bazı bilim adamları Polo'nun gerçekten ziyaret ettiğini iddia ettiği yerlere gerçekten gidip gitmediğini merak ettiler, bu yüzden birkaç yanlışlık aslında Polo'nun orijinal çalışmasıyla aynı çizgide ve aslında yazarın takdir edebileceği bir şey olabilirdi. Kısacası, prodüksiyon ve senaryo kusurlarını aramayı bırakın, Asya kültürleri hakkında bu kadar cehalet göstermeyi bırakın ve arkanıza yaslanın ve harika bir macera filminin tadını çıkarın. MP belgesel demek değil; Yazarların hikayeyi ilerletmek için kurgusal olay örgüsü satırları ve karakterler yarattığına eminim. Bununla birlikte, hikayenin birçok yönü ve karakterlerin çoğu tarihsel gerçeğe dayanıyor. Karakter gelişimi kapsamlı ve karmaşıktır. Bunlar çok derin ve nüanslı karakterler.
 • IMDb 7.4
 • 1.265
 • 0

Dizi izle


Aradığınız tüm dizileri dizi izleme sitemizde yüksek görüntü kalitesinde izleyebilirsiniz. Global diziler genellikle dizi sevelerin en çok rağbet ettiği dizi kategorileri arasında yer alıyor. Amerika, İngiltere, Fransa, Kore ve daha pek çok dünyanın her yerinden yayınlanan yabancı dizilere tek bir adresten ulaşabilirsiniz. İçinizden bir ses dizi izle diyorsa ama ne izleyeceğinize karar veremiyorsanız, burada tüm bölümleriyle kategorilere ayrılmış bir şekilde dizilere ulaşabilirsiniz. Görüntü kalitesinin yüksek olması ve sorunsuz altyazı özellikleri sayesinde bir bölümden diğerine atlarken zamanın nasıl akıp gittiğini fark etmeyeceksiniz bile. Çağımızın en güzel vakit geçirmenin yollarından biri de dizi seyretmektir.


Dünya çapında bir furya haline dönüşmüş büyük ve meşhur yapımlar için ücret ödeyip izlemek zorunda değilsiniz. İşte tam olarak burada biz yani diziizle.blog ekibi devreye giriyor. Günümüzün değişen dünyasında internet ile artık bilgiye erişim sınırsız ve herkesin en doğal hakkı. Bilgiye olan sınırsız erişim, dolayısıyla eski ve yeni tüm dizi ve filmlerden haberdar olmamızı sağlıyor. Eskiden izlemek istediğimiz bir filmin günlerce DVD'ye gelmesini beklerdik. Veya kimi programlardan indirmeye çalışırken yüksek boyuttan dolayı sabahtan akşama kadar beklemek zorunda kalırdık. Online dizi izleme platformları sayesinde artık tüm bu sorunlar geride kaldı. En güncel ve en son diziler haliyle elinizin altında. Tek bir tıkla full hd 1080p görüntü kalitesindeki dizilere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Özellikle bilim kurgu dizilerini izlemenizi tavsiye ederiz. Hatta dizi sektöründe en iyisi olduğumuzu iddaa ediyoruz.


İzlediğiniz bir bölümü çok sevdiğiniz takdirde tekrar tekrar başa alıp izlemenin keyfi başka nerede var? Tüm bu seyir zevkinin sizler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve işimizi önemsiyoruz. Zaten dizi seyretme sitesini kurmamızın amacıda buydu, hizmeti seviyoruz! Sevdiğiniz dizilerin yanı sıra sitemize girdiğinizde belki de daha önce adını bile duymadığınız yeni diziler hakkında fikir sahibi olabilir, yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz. Yorumlara bakarak ve kısa açıklamaları okuyarak dizinin konusu ve senaryosu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Böylece o dizinin sizin zevkinize uygun olup olmadığına kadar vererek ilk bölümden başlayarak yeni bir dizi seyretme sürecine geçebilirsiniz. Dizilerin en güzel yanı filmler gibi hemen bitmemeleri ve heyecanlı bir süreklilik sağlamalarıdır.


1080p Kalitede ve Ultra Hızda Dizi izle


Dizi sektöründe olabildiğince kaliteli hizmet sunabilmek için dizileri sizlere reklamsız sunuyoruz. Birçok insan boş zamanlarını dizi, film seyrederek geçirir. Ancak dizi izlemeye karar vermek kolayken hangi diziyi izlemeye karar vermek, aradığınız diziyi aradığınız özelliklerde bulmak oldukça kolay bir iş değildir. Aradığınız diziyi buluyorsunuz alt yazılı bulamıyorsunuz, alt yazılı bulup istediğiniz görüntü kalitesinde bulamıyorsunuz derken bir de bakıyorsunuz bir sürü zamanınızı almış. Bunların yaşanmaması adına biz size istediğiniz tüm özellikleri sunuyoruz. Geniş izleme seçenekleriyle, istediğiniz dilde türkçe dublaj ve türkçe altyazılı imkanlarıyla izlediğiniz diziden tam tatmin sağlamanıza olanak veriyoruz. Diğer dil çevirileri için henüz çalışmalara başlamadık, fakat en kısa sürede başlayacağız.


Online dizi izlemenin en keyifli yeri. Öncelikle sitemizde reklam, pop-up bulunmuyor. İstediğiniz diziyi izlerken sağda solda beliren reklamlar dikkatinizi dağıtıp zamanınızı çalmıyor. Dizi süresi boyunca sizi rahatsız edebilecek her şeyi düşündük ve sitemizi ona göre tasarladık. Yayınlamakta olan dizilerin yeni bölümleri yayınladığı günden itibaren sitemizde bulabilmeniz mümkün. Gündemi, yenilikleri oldukça yakından takip edip yeni bölümleri ara vermeden, beklemeden izlemenize olanak sağlıyoruz. İzleyicilerimiz dizinin kendi asıl şekli nasılda sitemizde o halde bulabiliyor. Herhangi bir sansür, kısıtlama yapmıyoruz bu konuda. Dizilerimizi tek part halinde yüklüyoruz. Bunun nedeni ara vermeden tek seferde dizi izlemenin daha keyifli olduğudur. Diğer parta geçerken zaman kaybetmeyip diziden kopma hissini yaşamıyorsunuz.


Yüklediğimiz dizilerin açıklama kısmına diziye ilişkin küçük notlar ekliyoruz. Söz konusu bölümün içeriğine dair açıklamalar gibi. Ayrıca; dizinin oyuncu kadrosunu, izleyici yorumlarını, izleyici puanlamalarını dizinin açıklamalar kısmına yazıyoruz. Kullanıcı yorumlarını ve puanlamalarını olduğu gibi, eklemeler veya çıkarmalar yapmadan direkt sizin erişiminize sunuyoruz. Bu sayede diziye dair fikirleri kolayca edinebiliyorsunuz. Yani özetle sunduğumuz hizmetler; güvenli ve kaliteli içerik, yüksek çözünürlük, telif haklarını gözetmek, reklamsız içerikler, istediğin zamanda seyretme gibi. Sitemizde yer alan dizilerin çözünürlük kaliteleri isteğinize bağlı olmakla birlikte çok kaliteli de olabilir normal kaliteli de. Bu çözünürlükleri internet hızınıza göre seçmeniz gerekir. İnternet hızınız çok yüksekse en kaliteli seçenekleri tercih edebilirsiniz. Blu-Ray, HD, 1080p gibi. Ayrıyeten; sitemizde bulunan dizilerin türü çok geniştir. Hangi türde dizi izlemek istiyorsanız bu sitede bulabilmeniz mümkündür. Bu dizileri istediğiniz dilde, istediğiniz kalitede tek part olarak izleyebilmeniz mümkün. Olabildiğince görüntü kalitesi düşük dizileri yüklememeye çalışıyoruz. Fakat bazen buna mecbur oluyoruz.


İzleyicilerimizin fikirleri bizim için her zaman önemli olmuştur ve bundan sonra da olacaktır. Onların fikirlerine başvurmak, onların tavsiyelerine uymak, yenilikleri uyarlamak izleyicilerimizin memnuniyeti açısından çok önemlidir. İzleyicilerimizi memnun etmek en öncelikli amaçlarımızdandır. Alt yazılı, dublajlı içeriklerimize kolayca erişim sağlayabilmelerinin yanında en güncel dizi içeriklerine de ulaşım sağlayabilmektedirler. Site temamız grafik tasarımcıları tarafından tasarlanmış olup en uyumlu renklerle dizayn edilmiştir. Kullanıcı ara yüzümüzü en sade şekilde yapmaya çalıştık, renk uyumuna özen gösterdik. Bize destek olmak isterseniz dizileri sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp sitemizi arkadaşlarınızında görmesini sağlayabilirsiniz. En iyi dizi izleme yeri olan sitemizde keyifli vakitler geçirmenizi temenni ederiz.


hd film izle - film izle - full hd film izle - bir başkadır izle - oleybet giriş - oslobet giriş - amqsports.com - meritroyalbet - süperbetin - grandpashabet - portbet - film izle - bahsegir - bahsegir - grandpashabet

grandpashabet - meritroyalbet - smart iptv - Twitter Takipçi Satın Al - Twitter Takipçi Hilesi - Juul Türkiye - İqos Türkiye - İqos - takipçi satın al - deneme bonusu - bedava sohbet - Jojobet
izmir escort eryaman escort izmit escort escort ankara porno malatya escort gaziantep rus escort mersin escort izmir escort kizlar diyarbakır escort ankara escort